Montaż i serwis klimatyzacji

Oferujemy sprawdzone klimatyzacje od najlepszych producentów takich jak: Mitsubishi Electric, Panasonic, Hitachi, Daikin, Fuji Electric, LG, Samsung, AUX, GREE. Umów się na bezpłatną wycenę w miejscu inwestycji

Skontaktuj się z nami!

KLIMATYZACJA

Dokuczliwy upał daje się coraz mocniej we znaki, a włączony wentylatorek nie poprawia sytuacji, to może nadchodzi właściwy czas, by podjąć decyzję o zakupie i montażu klimatyzacji. Pamiętajmy, że o naszym samopoczuciu decyduje jednocześnie kilka czynników, takich jak temperatura wnętrza, wilgotność, prędkość powietrza, jego zanieczyszczenie oraz ilość świeżego powietrza na danej przestrzeni. W konkretnym, pojedynczym pomieszczeniu klimatyzacja może być realizowana za pomocą urządzeń indywidualnych, które zwykle schładzają pomieszczenie oraz usuwają z niego nadmiar wilgoci. Takie urządzenie doskonale zdaje egzamin w przypadku, gdy chcemy zapewnić sobie świeże, chłodne powietrze. Klimatyzacja kojarzona jest przede wszystkim, jako urządzenie chłodzące jednak w chwili obecnej zdecydowana większość klimatyzatorów może pracować jako źródło ciepła (pompa ciepła). W takiej sytuacji obieg gazu i cieczy zostaje odwrócony, a klimatyzator zaczyna funkcjonować jak pompa cieplna. Dzięki właściwościom termodynamicznym klimatyzator dostarcza więcej energii cieplej niż wynikałoby to ze zużycia prądu. Stosunek pomiędzy uzyskaną energią a włożoną energią, jest różny w zależności od klimatyzatora i waha się pomiędzy 3 a 5. Wskaźnik ten oznaczany jest przez COP. Oznacza to, że klimatyzator zużywając 1 kW, dostarcza od 3 do 5 kW energii cieplnej.

Montaż klimatyzacji

Proponujemy Państwu montaż urządzeń takich firm jak Mitsubishi Electric, Panasonic, Hitachi, Daikin, Fuji Electric, LG, Samsung, AUX, GREE. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest urządzenie typu split, składające się z jednostki wewnętrznej, instalowanej w pomieszczeniu oraz zewnętrznej, montowanej na zewnątrz budynku, zawierającej sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny. Jednostki montowane wewnątrz lokalu są wykonywane w rozmaitych wariantach. Spotykamy wersje ścienne, sufitowe, kasetonowe, kanałowe oraz stojące. Do klimatyzowania więcej niż jednego pomieszczenia można wybrać wygodny i praktyczny system multisplit, w którym jedna jednostka zewnętrzna obsługuje kilka jednostek wewnętrznych.

W celu doboru i wyceny konkretnego systemu nasz pracownik spotka się z Państwem na miejscu inwestycji.

Skontaktuj się z nami!
montaż klimatyzacji

Serwis urządzeń klimatyzacyjnych

Decydując się na klimatyzację musimy pamiętać również o jej serwisie i regularnej konserwacji, które zapewnią nam relaks i właściwe warunki do funkcjonowania w czasie upalnych dni. Czyszczenie klimatyzacji daje gwarancję dostarczenia powietrza o odpowiedniej temperaturze i jakości.
Regularny i dokładny przegląd utrzymuje wydajność pracy urządzenia na dobrym poziomie przez wiele lat, tym samym wydłuża jego żywotność zapewniając nadal doskonałą jakość powietrza i cichą pracę klimatyzatora.
Proponujemy Państwu wykonanie, przez nasz wyspecjalizowany personel, okresowych dezynfekcji urządzeń klimatyzacyjnych. Używane przez nas środki chemiczne posiadają niezbędne atesty PZH.

Montaż klimatyzacji – szybko i sprawnie?

Skontaktuj się z nami i zapytaj o wycenę klimatyzacji dla Ciebie. Napisz na biuro@fmtechnology.pl lub zadzwoń tel. +48 796 003 037

Skontaktuj się z nami!